Talsu Galvenās bibliotēkas arhīva foto; fotogr. Andžejs Beļēvičs


Kristīne Belicka 

(Talsi)

(1985. gada 4. maijs)

aktrise

Dzimusi Rīgā. Aktrisei ir 3 brāļi un 1 māsa. Triju gadu vecumā nokļuvusi bērnu namā, kur pavadījusi gadu. Četru gadu vecumā viņu adoptē Talsu 1. vidusskolas vācu valodas skolotāja Anita Belicka. Līdz 16 gadu vecumam dzimšanas dienu atzīmējusi 26. oktobrī, nezinot, ka bērnu namā nomainīts viņas patiesais dzimšanas datums.

Kristīnes Belickas audžumamma – Anita Belicka (1954-2004), cienīta skolotāja ar lielisku muzikālu talantu; kopā ar Ilmāru Deksni (dzimis 1961. gadā) veidojuši duetu “Ilmārs un Anita”. Kristīne Belicka mācījusies Talsu 1. vidusskolā. Mācības turpinājusi Rojā, bet tur 10. klasi nav sekmīgi pabeigusi, viņai tika dota iespēja palikt uz otru gadu, bet skolu pametusi. Devusies uz Talsu vakara un neklātienes vidusskolu, kur 11. un 12. klasi pabeigusi 1 gada laikā.

Neskatoties uz vētrainajiem pusaudža gadiem, jau kopš 14 gadu vecuma rakstījusi dzeju un stāstus. Mīlestību uz literatūru ieaudzinājusi audžumamma. Talsos paralēli mācībām apmeklējusi Ingas Krišānes vadīto Talsu ģimnāzijas teātra studiju “Te”. 2001. gadā piedalījusies teātra izrādē Vladimira Majakovska traģēdijā “Vladimirs Majakovskis” (rež. I. Krišāne).

2002. gadā pārcēlusies uz Rīgu, iestājusies Kultūras koledžā, kur īsu brīdi mācījusies. Vēlāk ar bērnības draudzeni Kristīni Krūzi (dzimusi 1983.g.) iestājas Kultūras akadēmijas Teātra fakultātē. Drīz vien topošās aktrises talantu pamanījusi režisore Ināra Kolmane (dzimusi 1961.g.), piešķirot galveno lomu spēlfilmā “Mona” (uz ekrāniem filma iznāca 2012. gadā). Kristīne Belicka par šo dzīves posmu saka[1]:

“Nekur citur ar manu atestātu neņēma. Pēc pirmā kursa mācības pārtraucu, taču pateicoties šim vienam kursam, es arī nospēlēju savu pirmo kinolomu – Monu. Kad sāku mācīties, augstskolā meklēja aktrisi jaunai filmai. Es necerēju, ka dabūšu galveno lomu.”

2008. gadā Kristīne Belicka vērsusies pie angažētā Dailes teātra režisora Dž. Dž. Džilindžera (dzimis 1966.g.) vaicāt par kādu lomu, ko viņa varētu atainot. Režisors jau iepriekš bija ievērojis talantīgo aktrisi un piedāvājis spēlēt galveno lomu izrādē “Nekrofils” (2008). Sadarbība ar režisoru turpinājusies arī turpmākos gadus, Kristīne Belicka atainojusi galvenās lomas Dailes teātra izrādēs “Psihs” (2008), “Jūlijs. Kāda maniaka stāsts” (2008) un Liepājas teātra “Pīļu medības” (2009). Kristīne Belicka paralēli darbam teātrī filmējusies reklāmās (veikalu tīkla “Drogas” reklāmā kā Sniegbaltīte), īsfilmā “Rīt būs”(2008) un režisora Jāņa Rutmaņa filmā “Kailums” (2008). 2009. gadā Kristīne Belicka izvirzīta Teātra balvas “Spēlmaņu nakts” balvai kā gada labākā debija par lomu Dailes teātra izrādē “Jūlijs. Kāda maniaka stāsts”. Aktrise Dailes teātra izrādi “Ja mana sieva uzzinās” (2009) pārtrauca mēģinājumu etapa vidū, jo nesaskatīja jēgu atkailināt savu ķermeni šāda tipa izrādē. Kristīnei Belickai bija paredzēta loma arī izrādē “Divi nabadzīgi rumāņi”, bet teātris ar aktrisi pārtrauca sadarbību.

publicitātes foto       

2010. gada sākumā Kristīne Belicka devusies laimi meklēt Īrijā, vēlāk Londonā. Pēc 4 mēnešu prombūtnes atgriezusies uz brīdi dzimtenē, darbojas “Gaļinas Poļiščukas Teātra Observatorijā”. No 2011. gadā pārcēlusies uz Lielbritānijai piederošo Menas salu kopā ar zvejnieku no Kolkas Uldi Kalnu. Tā paša gada Ziemassvētkos apprecējusies, pieņemot vīra uzvārdu. 2012. gada vasarā pasaulē nāk dēls Sebastians. Aptuveni pusotru gadu vēlāk Kristīne Belicka ar dēlu atgriežas Latvijā un gadu dzīvo Kolkā. Īsu brīdi vadījusi Kolkas aktiermeistarības klubiņu. 2015. gada rudenī, tomēr ilgojoties pēc lielākām pašrealizācijas iespējām, dodas uz Rīgu. 2016. gadā atsāk aktrises karjeru, Dailes teātrī spēlējot žurnālistes lomu psiholoģiskajā drāmā “Mīļākais” (rež. Genādijs Ostrovskis (dzimis. 1960.g.)).

2016. gadā Kristīne Belicka darbojusies arī neatkarīgā teātra “Dirty Deal Teatro” Balto nakšu projektā. Viņa piedalījusies filmās "Zvaigžņotās debesis" (2016, rež. Konstantīns Ņedošivins) un "Dārznieks" (2016, rež. Madara Dišlere). Filmējusies kinofilmā “Svingeri” (režisors Andrejs Ēķis, 2016) un seriāla 5. sezonā “Viņas melo labāk” (2017). Fotografējusies operas izrādes “Karmena” (pirmizrāde Latvijas Nacionālās operā 2017.g.) plakātam. 2017. gada 16. februārī aktrise piedalās Andra Kiviča vadītā raidījumā “Rampas ugunis”.

publicitātes fotopublicitātes foto 

                   

Par Talsiem aktrise saka [2]:

“Man gan ir emocijas, kad aizbraucu uz Talsiem, tur ir vecais morgs, pie kura bieži sēdējām, dārziņš, kurās vasarā strādāju, - tur ir skaisti. Un šīs emocijas, skatoties ar laika intervālu, kļūst mīļākas.”

Presē Kristīne Belicka iemantojusi vairākus neparastus apzīmējumus:

·         “Skuķis no Kurzemes. Vienkārša kā adīta zeķe”[3] – pati par sevi;

·         “Ragana”[4] – Artuss Kaimiņš par aktrisi;

·         “Huligāniskā caca”[5] – pati par sevi;

·         “Mauglis brunčos”[6] – Ināra Kolmane par aktrisi;

·         “Kazaks brunčos”[7] – pati par sevi.

 

 

 [1] Privātā Dzīve, Nr.41 (2006)

[2] Klubs (2009, apr.), 77.lpp.

[3] Privātā Dzīve, Nr.7 (2015)

[4] Privātā Dzīve, Nr.11 (2009)

[5] Klubs, Nr.4 (2009)

[6] Sestdiena (2010, 20.febr.)

[7] Una (2015, maijs)

Materiālu sagatavojusi Maija Laukmane

Rediģējusi Lita Zandberga

Talsu Galvenā bibliotēka

2019

Izmantojot materiālus, atsauce uz biogrāfisko vārdnīcu "Dižļaudis" un Talsu Galveno bibliotēku obligāta


 .