Ernests Rodiņš

(Dundaga)

(1870. gada 2. decembris – (nav zināms))

aizsargs, Latvijas brīvības cīnītājs, apbalvots ar vairākiem ordeņiem

Dzimis Dundagas pagastā.

Beidzis vācu zemesskolu Grivā.

Pēc obligātā karadienesta 1898. gadā izturējis pārbaudījumus Viļņas junkurskolā un nozīmēts par kara apriņķa pārvaldes darbvedi. Šajā amatā strādājis līdz kara beigām.

Ernests Rodiņš kara laikā piedalījies jaunu karaspēku daļu formēšanas un veco daļu papildināšanas darbā. Par sekmīgu darbu apbalvots ar vairākiem ordeņiem.

Sastāvēdams dienestā, aktīvi darbojies arī kooperācijas kustībā, piedalījies daudzu kooperatīvu dibināšanā un pārvaldīšanā.

Beidzis grāmatvedības kursus pie Lebedjanas kooperatīvu savienības un kooperācijas kursus pie Tambovas universitātes.

1918. gadā no Krievijas pārcēlies uz Latviju.

1919. gada 16. jūlijā iestājies nacionālajā armijā un piedalījies armijas virspavēlnieka štāba formēšanā kā pirmais inspekcijas daļas kancelejas priekšnieks. Vēlāk Ernests Rodiņš iecelts par armijas pārzini.

No pārpūlēšanās Ernests Rodiņš saslimis un aizgājis atvaļinājumā veselības uzlabošanai. Pēc atgriešanās no atvaļinājuma nozīmēts robežsargu galvenajā štābā, kur piedalījies štāba formēšanā kā kasieris, adjutants un intendants. Pārveidojot šo štābu par divīzijas pārvaldi, iecelts par divīzijas pārvaldes priekšnieku. Vēlāk Ernests Rodiņš iecelts par kara apriņķa priekšnieka palīgu, kur nācies sastādīt pirmo pārvaldes mobilizācijas plānu. Štata samazināšanas dēļ pārcelts uz Liepājas artilērijas laboratoriju un vēlāk – uz tehniskās divīzijas pārvaldi.

No karadienesta atvaļināts 1924. gada 3. maijā.

Materiālu sagatavojusi Maija Laukmane

Rediģējusi Kitija Cietvīra

Talsu Galvenā bibliotēka

2021


Izmantojot materiālus, atsauce uz biogrāfisko vārdnīcu "Dižļaudis" un Talsu Galveno bibliotēku obligāta .