Arnolds Alksnis dzimis Talsos zemnieka ģimenē.
Beidzis Latvijas universitātes Ķīmijas fakultāti. Koksnes ķīmijas inženierspecialitātē. Mācījies arī Latvijas zinātņu akadēmijas Koksnes ķīmijas institūtā. Beidzis Maskavas D. Mendeļejeva ķīmijas tehnoloģiju institūtu[1].
Strādājis Koksnes ķīmijas institūtā. Sācis kā vecākais inženieris, zinātniskais līdzstrādnieks. Pēc tam jau Polimēru laboratorijas vadītājs. Polimērmateriālu nodaļas vadītājs un direktora vietnieks zinātniskajā darbā. Līdz beidzot kļuvis par institūta direktoru. Zinātnieks, kura izgudrojumi likti lietā ne tikai uz Zemes, bet arī ar lieliem panākumiem kosmosā. Izgudrojis aparatūru Lotoss. Ar šo aparatūru 1980.gadā kosmosa stacijā “Salūts” tapa Maskavas olimpisko spēļu simbola lācīša figūra[2].
Viņa galvenais izgudrojums bija putupoliuretānu ieguves paņēmieni. Tos izmanto celtniecībā un kosmosa tehnoloģijās kā siltumizolācijas materiālu. Arnolds Alksnis bija arī lielisks pedagogs. Viņš palīdzēja izstrādāt vairākas kandidātu disertācijas. Organizējis arī jauno speciālistu apmācības. Sarakstījis neskaitāmas zinātniskās publikācijas. Sarakstījis trīs monogrāfijas. Ar saviem sasniegumiem zinātnē viņš tika augsti novērtēts[3].
Viņa sirdslieta bija gleznošana. Bijušas vairākas akvareļu izstādes. Gleznota Abava, Valdemārpils ezermala, Rojas un Kaltenes jūrmala, Sapņu ezers, Juglas apkaime, Laidzes ezers, Rendas ūdenskritums. Gleznojis arī krāšņos rododendrus selekcijas un izmēģinājumu stacijā Babītē[4].
Apbedīts Rīgas 2. Meža kapos.
[1] Arnolds Alksnis - Spoki [skatīts 28.04.2022]
[2] Turpat.
[3] aparatura_lotoss.pdf (lu.lv) [skatīts28.04.2022]
[4] Turpat.
Materiālu sagatavojusi Sanita Balode
Talsu Galvenā bibliotēka
2022
Izmantojot materiālus, atsauce uz biogrāfisko vārdnīcu "Dižļaudis" un Talsu Galveno bibliotēku obligāta