Imants Detlavs

(Valdgale)

(1930. gada 17. septembris – 2009. gada 15. decembris)

neiropatologs, profesors, medicīnas doktors

Dzimis Pūņās (Pūņu krejotavā). 

Ārsts mugurkaula un locītavu slimību, traumu seku un asinsrites traucējumu ārstēšanā. Magnetoterapijas un lāzerterapijas speciālists.

Magnetoterapija pasaulē tiek pielietota jau izsenis. Savu artavu šīs nozares attīstībā iegulda arī Latvijas pētnieki. Viens no tiem ir neirologs, habilitētais medicīnas zinātņu doktors Imants Detlavs. Imants Detlavs kopā ar zinātnieku grupu pētī un ārstēšanā pielieto magnētisko lauku, sekmējot lūzumu ātrāku dzīšanu, novēršot pacientiem tūskas, mazinot sāpes un veicinot iekaisumu straujāku mazināšanos.

Rakstā “Sāpes. Ir glābiņš!” raksta:[1]

“Profesora Imanta Detlava ieguldījums ir vairāk nekā 100 starptautiskās publikācijas, patenti, izgudrojumi, medicīnas doktors daudzreiz uzstājies ASV un citās pasaules valstīs ar ziņojumiem, piedaloties ikgadējos kongresos par magnētterapijas aktualitātēm un jaunumiem. Ir jāpiemin arī viņa sekotāju paaudze un, protams, pateicīgie pacienti, kuriem sniegta palīdzība.”

Mācās Rīgas Medicīnas institūtā.[2] 1984. gadā uzraksta disertācijas darbu “Реактивность организма больных черепно-мозговой травмой”.

Habilitētais medicīnas zinātņu doktors Imants Detlavs piedalās mājas ārsta “Vitafons” izgudrošanā, izgatavošanā un instrukcijas izstrādē. Ar to var ārstēt dažādas sāpes un iekaisumus.

Neiropatologam, medicīnas doktoram Imantam Detlavam Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā Rīgā, Duntes ielā, ir magnetoterapijas, lāzerterapijas, vitafonterapijas kabinets “ELMA-LA” (2004-2009), kur veiksmīgi līdz mūža pēdējām dienām ārstē nervu sistēmas, mugurkaula, locītavu slimības, hroniskus asinsvadu traucējumus, bronhiālo astmu, sensitīvo vājdzirdību un citas slimības.

Apglabāts Rīgas Meža kapos.


Imants Detlavs ir zinātnisko darbu recenzents:

“Клинико-неврологические проявления однократной черепно-мозговой травмы по типу нокаута” (1986);

 “Биомеханические аспекты реабилитации больных с переломами верхней конечности” (1988);

“Воздействие постоянного магнитного поля обьемного применения на мозговые сосуды при начальных формах недостаточности кровоснабжения мозга” (darba autore Ilona Puriņa; 1988);

“Лечебные эффекты местного воздействия постоянного магнитного поля на область прецеребральной артерии при начальных формах недостаточности кровоснабжения мозга” (darba autore Ināra Logina; 1988).

Redaktors darbam “Электромагнитотерапия травм и заболеваний опорно-двигательного аппарата” (1987).



[1] Madalāne, V. Sāpes. Ir glābiņš! / Raksts la.lv, pieejams https://www.la.lv/sapes-ir-glabins-2

[2] No 1988. gada Rīgas Stradiņa universitāte


Materiālu sagatavojusi Maija Laukmane

Rediģējusi Elza Āboliņa

Talsu Galvenā bibliotēka

2020

Izmantojot materiālus, atsauce uz biogrāfisko vārdnīcu "Dižļaudis" un Talsu Galveno bibliotēku obligāta