Martinelli kā Talsu luterāņu draudzes mācītājs darbojies laikā no 1912. līdz 1939. gadam. Kad 1925. gada 1. jūnijā notika Talsu pamatskolas pamatakmens ielikšanas svinības, skolas būves vietu iesvētīja Talsu luterāņu draudzes ilggadējais mācītājs Oskars Ernsts Martinelli.
Pēc Latvijas valsts proklamēšanas Talsos tika dibinātas pirmās aizsargu vienības (1919. gada augustā). Talsu aizsargu pulkam 1922. gadā piešķīra karogu ar nosaukumu „Pirmais Talsu aizsargu pulks” (no visiem aizsargu pulkiem Talsu pulkam karogs pasniegts pirmajam). To pasniedza iekšlietu ministrs A. Kviesis. Šie svētki bija pirmais aizsargu spēku demonstrējums Talsu sabiedrības priekšā Baznīcas laukumā. Karogu iesvētīja baznīcā mācītājs Oskars Ernests Martinelli.
„V. Rodes meitu Hertu Jūliju apprecēja Talsu luterāņu draudzes mācītājs un laulāja tos vācu valodā, par ko daudzi draudzes locekļi bija sašutuši un atrāvās no O. E. Martnelli. Viņš teica: „Esmu vācietis un precu vācieša sievu, un laulības ir mana personīga lieta. Še draudzei nav teikšana.” Martinelli cienītāju palika aizvienu mazāk, un dažreiz jau baznīca gandrīz tukša. Rodas arī sektes un to piekritēji vairojas. Martinelli sāk saņemties, bet ka tik nav par vēlu. Tagad gan katru sestdienu viņa kundze brauc līdzi uz latviešu dievvārdiem un rāda, ka nopietni klausās vīra sprediķi, bet daži spriež: „Mācītāja kundze liekuļo! Priekš kāzām viņa nekad nav redzēta uz latviešu dievvārdiem, bet tagad nāk un klausās. Viņai bail, ka mēs nepadzenam tās vīru no amata.”